New Year Hybrid Auction - 2023

Artists:

A. Alpár jelzéssel  ·  Vilmos Aba Novák  ·  Zoltán Angyalföldi Szabó  ·  József Antal  ·  Tibor Bada Dada  ·  Endre Bálint  ·  Attila Balla  ·  Balázs Balogh  ·  Lajos Bardócz  ·  Lilla Benkő  ·  Kata Bereczki  ·  Antal Berkes  ·  Győző Bihon  ·  Krisztina Bognár  ·  Bohumil Samuel Kecir  ·  Ferenc Bölcskey  ·  Csilla Bondor  ·  László Bornemisza  ·  Miklós Borsos  ·  Mihály Bucskó  ·  Imre Bukta  ·  Győző Byhon  ·  Lőrinc Csallóközi Farkas  ·  István Csók  ·  Eszter Csurka  ·  Mátyás Czanik  ·  Béla Czóbel  ·  Lajos Deák-Ébner  ·  Pál Deim  ·  László Drégely  ·  drMáriás  ·  E. Zoner jelzéssel  ·  István efZámbó  ·  Aurél Emőd  ·  Mária Éva Erdős  ·  Tamás F. Farkas  ·  Adolf Fényes  ·  Barnabás Földesi  ·  Péter Földi  ·  Gábor Füredi  ·  Gáll Ferenc, Erdélyi  ·  Pál Gerber  ·  Miklós Göllner  ·  Orsolya Góra  ·  Judit Grünfelder  ·  Andrea Gulyás  ·  Gitta Gyenes  ·  Zdislaw Hercik  ·  István Ilosvai Varga  ·  Unknown  ·  Ismeretlen (XVIII. század)  ·  Ismeretlen 17. századi festő  ·  Ismeretlen XVIII.sz.(Priemont-i iskola)  ·  Béla Iványi-Grünwald  ·  J. Wagner jelzéssel  ·  Jacob Philipp Hackert (XVIII. után)  ·  József Jakovits  ·  Pál Jávor  ·  Jean Frans Beschey  ·  Jules Marinier (XIX.század)  ·  György Kádár  ·  Joseph Kadar  ·  Béla Kádár  ·  Adolf Kaufmann  ·  Károly Kelemen  ·  Dániel Kiss  ·  János Kmetty  ·  Attila Koppány  ·  Klára Körmendi  ·  László Kósza Sipos  ·  Albert Kováts  ·  István Kozma  ·  Dezső László-Kiss  ·  Péter Gergely Lendvai  ·  Sándor Liezen-Mayer  ·  Margit M. Tóth  ·  Panni Marosi  ·  László Mátyássy  ·  László, báró Mednyánszky  ·  László Méhes  ·  Mihály Melcher  ·  András Mengyán  ·  István Mérő  ·  Miklós Mihalovits  ·  Pál Molnár C.  ·  János Molnár Z.  ·  Hugó Mund  ·  István Nádler  ·  Gabriella Nagy  ·  S. jelzéssel Nagy  ·  György Olajos  ·  László Ördögh  ·  Lili Ország  ·  Gábor Papp  ·  László Pataky  ·  János Péter  ·  Ábel Péterfy  ·  István Petrilla  ·  János Pleidell  ·  Lajos Pogány  ·  István Regős  ·  Alois Reisacher  ·  Richter jelzéssel  ·  Károly Rökk  ·  Endre Rozsda  ·  György Ruzicskay  ·  János Schadl  ·  Mihály Schéner  ·  Anna Sibitka  ·  Gusztáv Sikuta  ·  Valéria Mária Sóváradi  ·  Kornél Spányik  ·  Péter Stefanovits  ·  Franciska Szabó  ·  Eszter Szabó  ·  Lajos Szadai  ·  Mária Szánthó  ·  Olivér Szax  ·  György Szemadám  ·  István Szentandrássy  ·  Jenő Szepesi Kuszka  ·  Péter Jakab Szőke  ·  István Szőnyi  ·  József Szurcsik  ·  Zsuzsa Szvath  ·  Márton Takáts  ·  Lajos Tápay  ·  Mária Túry  ·  Flóra Udvardy  ·  Ágnes Uray-Szépfalvi  ·  Dezső Váli  ·  Elias Peter van Bommel  ·  Patricia Minerva Varga  ·  Imre Varga  ·  László Varga-Amár  ·  Elemér Vass  ·  György, ifj. Vastagh  ·  Ágnes Verebics  ·  László Vinkler  ·  Gábor Vitáris  ·  Ernő Wünsch  ·  Ádám Würtz  ·  Ágnes Zászkaliczky  ·  Mihály Zeller  ·
1

Adolf Fényes
Starting price: 36 000 HUF
2

Béla Iványi-Grünwald
Starting price: 32 000 HUF
3

Béla Iványi-Grünwald
Starting price: 32 000 HUF
4

István Csók
Starting price: 36 000 HUF
5

István Ilosvai Varga
Starting price: 80 000 HUF
6

Lajos Deák-Ébner
Starting price: 80 000 HUF
7

László Pataky
Starting price: 55 000 HUF
8

E. Zoner jelzéssel
Starting price: 44 000 HUF
9

Pál Deim
Starting price: 60 000 HUF
10

Zsuzsa Szvath
Starting price: 450 000 HUF
11

Ismeretlen (XVIII. század)
Starting price: 240 000 HUF
12

József Antal
Starting price: 190 000 HUF
13

Adolf Kaufmann
Starting price: 340 000 HUF
14

Miklós Göllner
Starting price: 180 000 HUF
15

István Regős
Starting price: 950 000 HUF
16

Hugó Mund
Starting price: 280 000 HUF
17

Gábor Vitáris
Starting price: 130 000 HUF
18

Elemér Vass
Starting price: 750 000 HUF
19

Mihály Melcher
Starting price: 850 000 HUF
20

Antal Berkes
Starting price: 260 000 HUF
21

Jean Frans Beschey
Starting price: 480 000 HUF
22

Margit M. Tóth
Starting price: 400 000 HUF
23

Joseph Kadar
Starting price: 360 000 HUF
24

Eszter Csurka
Starting price: 550 000 HUF
25

Antal Berkes
Starting price: 120 000 HUF
26

Péter Gergely Lendvai
Starting price: 260 000 HUF
27

Ismeretlen XVIII.sz.(Priemont-i iskola)
Starting price: 180 000 HUF
28

Gábor Füredi
Starting price: 55 000 HUF
29

Béla Czóbel
Starting price: 120 000 HUF
30

Dezső László-Kiss
Starting price: 280 000 HUF
31

Miklós Mihalovits
Starting price: 190 000 HUF
32

Ágnes Uray-Szépfalvi
Starting price: 700 000 HUF
33

Miklós Mihalovits
Starting price: 240 000 HUF
34

József Szurcsik
Starting price: 600 000 HUF
35

György Olajos
Starting price: 600 000 HUF
36

Jacob Philipp Hackert (XVIII. után)
Starting price: 500 000 HUF
37

Miklós Mihalovits
Starting price: 340 000 HUF
38

Pál Deim
Starting price: 60 000 HUF
39

György Szemadám
Starting price: 850 000 HUF
40

Ismeretlen (XVIII. század)
Starting price: 140 000 HUF
41

Pál Deim
Starting price: 60 000 HUF
42

István Szőnyi
Starting price: 280 000 HUF
43

Franciska Szabó
Starting price: 280 000 HUF
44

Győző Byhon
Starting price: 400 000 HUF
45

György, ifj. Vastagh
Starting price: 650 000 HUF
46

Andrea Gulyás
Starting price: 320 000 HUF
47

Imre Varga
Starting price: 650 000 HUF
48

Ferenc Bölcskey
Starting price: 180 000 HUF
49

Lajos Tápay
Starting price: 280 000 HUF
50

Ismeretlen (XVIII. század)
Starting price: 90 000 HUF
51

Pál Molnár C.
Starting price: 220 000 HUF
52

János Péter
Starting price: 50 000 HUF
53

Gitta Gyenes
Starting price: 950 000 HUF
54

Richter jelzéssel
Starting price: 380 000 HUF
55

Ágnes Zászkaliczky
Starting price: 700 000 HUF
56

Mária Éva Erdős
Starting price: 90 000 HUF
57

Lili Ország
Starting price: 40 000 HUF
58

Mihály Schéner
Starting price: 180 000 HUF
59

Endre Bálint
Starting price: 1 800 000 HUF
60

Miklós Borsos
Starting price: 220 000 HUF
61

Mária Éva Erdős
Starting price: 80 000 HUF
62

Gábor Füredi
Starting price: 55 000 HUF
63

Béla Kádár
Starting price: 750 000 HUF
64

Endre Rozsda
Starting price: 140 000 HUF
65

László Kósza Sipos
Starting price: 70 000 HUF
66

Krisztina Bognár
Starting price: 180 000 HUF
67

Mária Szánthó
Starting price: 320 000 HUF
68

Jenő Szepesi Kuszka
Starting price: 55 000 HUF
69

László, báró Mednyánszky
Starting price: 550 000 HUF
70

Dezső Váli
Starting price: 140 000 HUF
71

József Jakovits
Starting price: 110 000 HUF
72

Sándor Liezen-Mayer
Starting price: 200 000 HUF
73

Eszter Szabó
Starting price: 460 000 HUF
74

Lajos Szadai
Starting price: 1 200 000 HUF
75

László Mátyássy
Starting price: 1 200 000 HUF
76

Unknown
Starting price: 500 000 HUF
77

Gabriella Nagy
Starting price: 390 000 HUF
78

László Méhes
Starting price: 900 000 HUF
79

Orsolya Góra
Starting price: 650 000 HUF
80

György Ruzicskay
Starting price: 120 000 HUF
81

Gusztáv Sikuta
Starting price: 180 000 HUF
82

Mihály Melcher
Starting price: 120 000 HUF
83

Pál Jávor
Starting price: 340 000 HUF
84

85

László Drégely
Starting price: 340 000 HUF
86

István Petrilla
Starting price: 150 000 HUF
87

Judit Grünfelder
Starting price: 500 000 HUF
88

Eszter Csurka
Starting price: 550 000 HUF
89

Tamás F. Farkas
Starting price: 340 000 HUF
90

Imre Bukta
Starting price: 550 000 HUF
91

János Schadl
Starting price: 240 000 HUF
92

Imre Bukta
Starting price: 550 000 HUF
93

Gabriella Nagy
Starting price: 220 000 HUF
94

Unknown
Starting price: 400 000 HUF
95

Péter Földi
Starting price: 700 000 HUF
96

Gábor Füredi
Starting price: 55 000 HUF
97

Attila Koppány
Starting price: 280 000 HUF
98

Zdislaw Hercik
Starting price: 240 000 HUF
99

Ábel Péterfy
Starting price: 200 000 HUF
100

Ernő Wünsch
Starting price: 80 000 HUF
101

102

Starting price: 190 000 HUF
103

Starting price: 15 000 HUF
104

Starting price: 50 000 HUF
105

Starting price: 50 000 HUF
106

Ágnes Verebics
Starting price: 180 000 HUF
107

Miklós Mihalovits
Starting price: 120 000 HUF
108

László Bornemisza
Starting price: 240 000 HUF
109

Lajos Pogány
Starting price: 140 000 HUF
110

Gáll Ferenc, Erdélyi
Starting price: 140 000 HUF
111

Aurél Emőd
Starting price: 60 000 HUF
112

János Pleidell
Starting price: 240 000 HUF
113

István Szentandrássy
Starting price: 240 000 HUF
114

Zoltán Angyalföldi Szabó
Starting price: 160 000 HUF
115

Béla Czóbel
Starting price: 160 000 HUF
116

István Mérő
Starting price: 120 000 HUF
117

Lajos Bardócz
Starting price: 90 000 HUF
118

Jules Marinier (XIX.század)
Starting price: 800 000 HUF
119

Lilla Benkő
Starting price: 480 000 HUF
120

László Ördögh
Starting price: 90 000 HUF
121

Patricia Minerva Varga
Starting price: 300 000 HUF
122

Miklós Mihalovits
Starting price: 280 000 HUF
123

Andrea Gulyás
Starting price: 280 000 HUF
124

Ádám Würtz
Starting price: 2 800 000 HUF
125

Kata Bereczki
Starting price: 250 000 HUF
126

Barnabás Földesi
Starting price: 480 000 HUF
127

Tamás F. Farkas
Starting price: 250 000 HUF
128

A. Alpár jelzéssel
Starting price: 150 000 HUF
129

Starting price: 240 000 HUF
130

Unknown
Starting price: 750 000 HUF
131

Tibor Bada Dada
Starting price: 360 000 HUF
132

Tibor Bada Dada
Starting price: 240 000 HUF
133

Tibor Bada Dada
Starting price: 120 000 HUF
134

drMáriás
Starting price: 380 000 HUF
135

Péter Stefanovits
Starting price: 180 000 HUF
136

István efZámbó
Starting price: 60 000 HUF
137

György Kádár
Starting price: 440 000 HUF
138

Győző Bihon
Starting price: 140 000 HUF
140

Starting price: 250 000 HUF
143

144

Starting price: 320 000 HUF
145

Starting price: 240 000 HUF
146

Starting price: 290 000 HUF
147

Starting price: 90 000 HUF
148

Starting price: 110 000 HUF
149

Starting price: 180 000 HUF
150

Starting price: 460 000 HUF
151

Starting price: 980 000 HUF
152

Starting price: 1 100 000 HUF
153

154

Starting price: 280 000 HUF
155

Starting price: 320 000 HUF
156

Starting price: 110 000 HUF
157

Starting price: 150 000 HUF
158

159

Starting price: 160 000 HUF
160

161

Starting price: 80 000 HUF
162

Starting price: 170 000 HUF
163

Starting price: 360 000 HUF
164

Csilla Bondor
Starting price: 380 000 HUF
165

Gabriella Nagy
Starting price: 350 000 HUF
166

György Kádár
Starting price: 2 200 000 HUF
167

Gábor Papp
Starting price: 120 000 HUF
168

István Kozma
Starting price: 550 000 HUF
169

Klára Körmendi
Starting price: 120 000 HUF
170

Unknown
Starting price: 80 000 HUF
171

Mihály Schéner
Starting price: 280 000 HUF
172

István Szentandrássy
Starting price: 160 000 HUF
173

Elias Peter van Bommel
Starting price: 480 000 HUF
174

Valéria Mária Sóváradi
Starting price: 170 000 HUF
175

Pál Gerber
Starting price: 700 000 HUF
176

Ismeretlen 17. századi festő
Starting price: 340 000 HUF
177

Flóra Udvardy
Starting price: 90 000 HUF
178

Károly Rökk
Starting price: 140 000 HUF
179

Lőrinc Csallóközi Farkas
Starting price: 110 000 HUF
180

Alois Reisacher
Starting price: 5 500 000 HUF
181

István Nádler
Starting price: 480 000 HUF
182

Mátyás Czanik
Starting price: 120 000 HUF
183

László Ördögh
Starting price: 110 000 HUF
184

Panni Marosi
Starting price: 280 000 HUF
185

Mária Túry
Starting price: 440 000 HUF
186

Károly Kelemen
Starting price: 1 500 000 HUF
187

Lili Ország
Starting price: 2 500 000 HUF
188

András Mengyán
Starting price: 950 000 HUF
189

István Szentandrássy
Starting price: 90 000 HUF
190

László Vinkler
Starting price: 120 000 HUF
191

Balázs Balogh
Starting price: 180 000 HUF
192

Béla Czóbel
Starting price: 150 000 HUF
193

Péter Jakab Szőke
Starting price: 450 000 HUF
194

Dániel Kiss
Starting price: 1 900 000 HUF
195

Kornél Spányik
Starting price: 120 000 HUF
196

Márton Takáts
Starting price: 90 000 HUF
197

János Kmetty
Starting price: 1 400 000 HUF
198

László Varga-Amár
Starting price: 300 000 HUF
199

S. jelzéssel Nagy
Starting price: 220 000 HUF
200

Mihály Zeller
Starting price: 90 000 HUF
201

László Vinkler
Starting price: 160 000 HUF
202

Olivér Szax
Starting price: 280 000 HUF
203

Ismeretlen (XVIII. század)
Starting price: 1 300 000 HUF
204

Károly Rökk
Starting price: 120 000 HUF
205

Mihály Bucskó
Starting price: 450 000 HUF
206

Starting price: 300 000 HUF
207

Mihály Schéner
Starting price: 180 000 HUF
208

Attila Balla
Starting price: 600 000 HUF
209

J. Wagner jelzéssel
Starting price: 80 000 HUF
210

Albert Kováts
Starting price: 500 000 HUF
211

Kata Bereczki
Starting price: 220 000 HUF
212

János Molnár Z.
Starting price: 160 000 HUF
213

György Kádár
Starting price: 2 200 000 HUF
214

Mihály Schéner
Starting price: 220 000 HUF
215

József Szurcsik
Starting price: 180 000 HUF
216

Bohumil Samuel Kecir
Starting price: 240 000 HUF
217

Mária Túry
Starting price: 2 200 000 HUF
218

Olivér Szax
Starting price: 380 000 HUF
219

Anna Sibitka
Starting price: 210 000 HUF